Kalendarz wydarzeń
Styczeń 2019
P W Ś C P S N
31 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31 1 2 3
Licznik odwiedzin
  • 54763Odsłon razem:
  • 51Odsłon dzisiaj:
  • 0Obecnie online:

Zakończenie realizacji projektu pn. „Centrum Animacji Społecznej”

Od maja 2015 roku do dnia dzisiejszego, czyli do 30 listopada br. mieliśmy ogromną przyjemność realizować projekt pn. Centrum Animacji Społecznej, dofinansowany ze środków Funduszu Inicjatyw Obywatelskich. Partnerem Związku Stowarzyszeń LGD9 był Powiat Węgorzewski.

Naszym głównym celem było wzmocnienie potencjału 3 sektora na terenie działania Związku Stowarzyszeń LGD9 i wyrównanie szans organizacji słabo rozwiniętych poprzez pomoc informacyjną, szkoleniową, doradczą i praktyczną.

Dzięki fachowej pracy zespołu projektowego, ale też w głównej mierze dzięki zaangażowaniu mieszkańców, w tym bezpośrednich uczestników organizowanych przez nas konferencji, szkoleń i wyjazdów studyjnych, a także podczas spotkań w terenie, założone w projekcie wskaźniki zostały osiągnięte w ponad 100%.

W ramach naszego projektu zorganizowaliśmy 10 specjalistycznych szkoleń, w których uczestniczyło 150 osób oraz 2-dniową wizytę studyjną dla 40 osób do Wioski Garncarskiej w Kamionce. Dla 10 stowarzyszeń prowadzona była księgowość w pełnym zakresie, łącznie ze wsparciem doradczym i edukacyjnym. Założyliśmy biblioteczkę CAS, do której zakupiliśmy 18 publikacji zawierających najbardziej aktualne informacje na tematy niezwykle ważne dla organizacji pozarządowych. Przy wsparciu animatora CAS założono w sumie 8 nowych stowarzyszeń, które w obecnej chwili samodzielnie już działają i podejmują ciekawe inicjatywy społeczne. Z porad naszych doradców i animatorów bezpośrednio skorzystało 229 osób. Ogromna rzesza miała możliwość korzystać z informacji (185) zamieszczanych na stronie CAS oraz naszego Partnera min. wydaliśmy 17 e-biuletynów, zamieściliśmy 20 najciekawszych inicjatyw lokalnych tzw. praktyki godne naśladowania oraz z informacji zamieszczanych w Węgorzewskim Tygodniu. Przeszkoliliśmy również pięciu Wolontariuszy, którzy po zakończeniu realizacji projektu będą wspierali merytorycznie organizacje pozarządowe oraz lokalnych liderów.

Z dniem 30 listopada br. nasza działalność w ramach projektu kończy się, ale to nie znaczy, że nie myślimy o naszych mieszkańcach i ich potrzebach. Przygotowujemy kolejny wniosek do Funduszu Inicjatyw Obywatelskich, aby pozyskać kolejne środki na kontynuację działań, na których naszym beneficjentom najbardziej zależało, czyli min. na prowadzeniu pełnej księgowości, doradztwa i edukacji. Myślimy też o rozszerzeniu pewnych działań lub pogłębieniu tych zagadnień, które najbardziej w naszym odczuciu są potrzebne naszym stowarzyszeniom, również tym, które pomogliśmy założyć.

Dziękujemy wszystkim osobom, z którymi mieliśmy przyjemność się spotkać i współpracować. Życzymy Państwu i też sobie, aby nasze wspólnie osiągnięte cele i rezultaty zaowocowały efektywnym działaniem i kolejnymi ciekawymi inicjatywami podejmowanymi przez naszych mieszkańców poprawiając im samopoczucie i komfort życia.

Zespół projektowy:

Barbara Dawcewicz – Koordynator projektu

Beata Bartnik – Dyrektor biura CAS

Dominika Brożewicz – Doradca / Animator

Iwona Dmochowska – Księgowa / Doradca księgowy

Wnioskodawca
logo link do strony Powiatu węgorzewskiego
logo link do strony Powiatu węgorzewskiego
Partner projektu
logo GOKIR Wilkasy
Warto zajrzeć
wirtualny spacer
wirtualny spacer