Kalendarz wydarzeń
Czerwiec 2019
P W Ś C P S N
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
Licznik odwiedzin
  • 63748Odsłon razem:
  • 30Odsłon dzisiaj:
  • 0Obecnie online:

Za nami wizyta studyjna w Elblągu!

06 kwietnia 2019 roku w ramach projektu „Centrum Animacji Społecznej – POSTAW NA WOLONTARIAT” (realizowanego przez Związek Stowarzyszeń LGD9 oraz Stowarzyszenie Lokalna Grupa Rybacka „Wielkie Jeziora Mazurskie”) zorganizowana została wizyta studyjna do Regionalnego Centrum Wolontariatu w Elblągu.

Uczestnikami wizyty byli mieszkańcy (liderzy) obszaru działania obu grup (z 9 gmin członkowskich), w tym najbardziej aktywni przedstawiciele organizacji pozarządowych, sołtysi, przedsiębiorcy, przedstawiciele samorządów lokalnych, którzy wykazali się doświadczeniem jako wolontariusze (w sumie 40 osób).

Celem wizyty było poznanie dobrych praktyk oraz czerpanie z doświadczeń organizacji zajmującej się rozwojem wolontariatu. Głównym punktem wyjazdu była wizyta w Regionalnym Centrum Wolontariatu w Elblągu oraz spotkanie z przedstawicielami Centrum i aktywnymi społecznie wolontariuszami oraz ich koordynatorami. W trakcie spotkania pani Gabriela Zimirowska – Prezes Regionalnego Centrum Wolontariatu w Elblągu dokonała prezentacji działań podejmowanych przez Centrum. Następnie uczestnicy mieli okazję usłyszeć „opowieści z pierwszej ręki” – wolontariusze i koordynatorzy opowiedzieli o swoich doświadczeniach w pracy wolontariackiej, a także odpowiadali na pytania uczestników wyjazdu związane z trudnościami pracy wolontariusza, motywacją i czasem.

Po spotkaniu grupa udała się na obiad, by później pod opieką przewodnika zwiedzić starówkę, gdzie mieli okazję zobaczyć m.in. Ratusz Staromiejski, Kościół katedralny św. Mikołaja, Bramę Targową, czy przejść się Ścieżką Kościelną. Po zwiedzaniu starówki, uczestnicy jeszcze pełni emocji po spotkaniu z wolontariuszami oraz pełni pomysłów i wiedzy udali się w podróż powrotną do domu.

Zespół projektu „Centrum Animacji Społecznej – POSTAW NA WOLONTARIAT” dziękuje wszystkim uczestnikom za wspólnie spędzony czas.

Wizyta studyjna została dofinansowana ze środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich.

Zapraszamy do galerii zdjęć z wyjazdu.

Wnioskodawca
logo link do strony Powiatu węgorzewskiego
logo link do strony Powiatu węgorzewskiego
Partner projektu
logo GOKIR Wilkasy
Warto zajrzeć
wirtualny spacer
wirtualny spacer