Kalendarz wydarzeń
Październik 2019
P W Ś C P S N
30 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31 1 2 3
Licznik odwiedzin
  • 71177Odsłon razem:
  • 34Odsłon dzisiaj:
  • 0Obecnie online:

Za nami konferencja inaugurująca projekt „Centrum Animacji Społecznej – POSTAW NA WOLONTARIAT!”

14 czerwca 2018 roku w Starostwie Powiatowym w Węgorzewie odbyła się konferencja inaugurująca projekt pn. „Centrum Animacji Społecznej – POSTAW NA WOLONTARIAT!”.

W konferencji udział wzięli przedstawiciele lokalnych samorządów, organizacji pozarządowych, grup nieformalnych, aktywni mieszkańcy obszaru Związku Stowarzyszeń LGD9 i Stowarzyszenia Lokalna Grupa Rybacka „Wielkie Jeziora Mazurskie oraz przedstawiciele Młodzieżowej Rady Miejskiej – Węgorzewo. Konferencję moderowała pani Wioletta Banasiewicz.

Jako pierwsza głos zabrała Pani Halina Faj – Starosta Powiatu Węgorzewskiego, która wyraziła swoje zadowolenie z realizacji kolejnej edycji CAS-u, podkreślając jednocześnie jak ważne i pomocne dla 3 sektora jest funkcjonowanie biura CAS, w którym słabo rozwinięte organizacje pozarządowe mogą otrzymać potrzebną pomoc i wsparcie szkoleniowe, informacyjne i doradcze.

W ramach konferencji, pani Barbara Dawcewicz – Prezes Związku Stowarzyszeń LGD9, a zarazem Koordynator Projektu, przedstawiła założenia projektu, działania i zaplanowane do osiągnięcia rezultaty. Następnie pani Dominika Brożewicz – Doradca w Biurze Projektu omówiła historie powstania CAS oraz rezultaty osiągnięte podczas realizacji poprzednich edycji projektu.

Pani Beata Bartnik – Prezes Stowarzyszenia „KAL”, które zostało utworzone we współpracy z CAS-em, zaprezentowała doświadczenia reprezentowanego stowarzyszenia jako przykład dobrych praktyk. Podkreśliła, że profesjonalna pomoc w biurze projektu przyczyniła się do powstania stowarzyszenia i powodzenia jego funkcjonowania, gdyż stowarzyszenie stale korzysta z usług biura CAS.

W związku z tym, że obecna edycja CAS-u skupia się w dużej mierze na wolontariacie, wśród potencjalnych beneficjentów projektu jest także młodzież. W konferencji udział wzięła pani Aleksandra Kiełczewska – opiekunka Młodzieżowej rady Miejskiej w        Węgorzewie oraz jej członkowie. Magdalena Dudys – Przewodnicząca MRM omówiła podejmowane przez młodzież działania oraz problemy, z którymi spotyka się działalność rady (tj. brak wolontariuszy oraz funduszy).

Pani Barbara Dawcewicz podziękowała gościom za udział w konferencji oraz zaprosiła wszystkich na poczęstunek przygotowany przez Restaurację Karczma w Węgorzewie.

Projekt „Centrum Animacji Społecznej – POSTAW NA WOLONTARIAT!” realizowany jest przez Związek Stowarzyszeń LGD9 oraz Stowarzyszenie Lokalna Grupa Rybacka „Wielkie Jeziora Mazurskie” w partnerstwie z Gminnym Ośrodkiem Kultury i Rekreacji w Wilkasach,
w okresie 01.05.2018r. – 30.11.2019r. dzięki dofinansowaniu ze środków programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich, a jego głównym celem jest wzmocnienie potencjału 3 sektora na terenie działania obu stowarzyszeń i wyrównanie szans organizacji słabo rozwiniętych poprzez pomoc informacyjną, szkoleniową, doradczą i praktyczną.

Wszystkim uczestnikom dziękujemy za przybycie!

Zapraszamy do galerii zdjęć.

Wnioskodawca
logo link do strony Powiatu węgorzewskiego
logo link do strony Powiatu węgorzewskiego
Partner projektu
logo GOKIR Wilkasy
Warto zajrzeć
wirtualny spacer
wirtualny spacer