Kalendarz wydarzeń
Czerwiec 2019
P W Ś C P S N
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
Licznik odwiedzin
  • 63748Odsłon razem:
  • 30Odsłon dzisiaj:
  • 0Obecnie online:

Rekrutacja do projektu „Ja w Internecie”.

Gmina Węgorzewo rozpoczyna rekrutację do projektu Ja w Internecie, który obejmuje realizację bezpłatnych szkoleń dla mieszkańców gminy mających na celu zwiększenie grupy świadomych i kompetentnych użytkowników internetu i e-usług publicznych. Nabór uczestników szkoleń odbywać się będzie przez cały czas trwania projektu do wyczerpania wolnych miejsc.

Mieszkańcy mają do wyboru cztery moduły. Każdy z nich będzie dotyczył odrębnej tematyki:

  • Rodzic w internecie przeznaczone dla rodziców chcących chronić swoje dzieci przed realnymi zagrożeniami, które wiążą się z korzystaniem z internetu. Rodzice i opiekunowie nauczą się jak korzystać z podstawowych usług e-administracji dla rodzin takich, jak złożenie wniosku Rodzina 500+, uzyskanie Karty Dużej Rodziny, a także z usług związanych ze zdrowiem.
  • Moje finanse i transakcje w sieci przeznaczone dla osób chcących nauczyć się załatwiać skutecznie swoje sprawy biznesowe, finansowe i urzędowe za pośrednictwem internetu. Po zakończeniu szkolenia każdy uczestnik będzie potrafił wykorzystując sieć zarządzać kontem bankowym, dokonywać płatności, realizować zakupy, rezerwować podróż, płacić podatki oraz nauczy się jak korzystać z podstawowych usług e-administracji m.in. wnioskując o zaświadczenia, świadczenia czy też występując o dowód osobisty – wszystko w sposób elektroniczny, szybko i bezpiecznie.
  • Rolnik w sieci przeznaczone dla rolników chcących nauczyć się m.in. wypełniać przez Internet wnioski o dotację na swoją działalność lub składać deklaracje podatkowe. Ponadto uczestnicy nauczą się jak korzystać z podstawowych usług e-administracji z wykorzystaniem konta w ePUAP i profilu zaufanego, Geoportalu (geoportal.gov.pl), rozliczeń podatkowych online (e-płatności i e-deklaracje), usług online dla ubezpieczonych w KRUS (portal eKRUS.gov.pl), usług Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich (ksow.pl), ARiMR, ARR/ANR/ODR – docelowo KOWR oraz GIW/GIS/PIORIN/GIJHARS – docelowo PIBŻ.
  • Tworzę własną stronę internetową (blog) przeznaczone dla osób, które chcą nauczyć się zakładać i prowadzić własną stronę internetową lub blog. Uczestnicy po zakończeniu szkolenia nabędą podstawowe umiejętności pozwalające im stworzyć takie miejsce, zarządzać nim, opracowywać i dodawać do niego treści (słowne, graficzne, muzyczne, filmowe), z uwzględnieniem ich ochrony na gruncie prawa autorskiego, monitorować wykorzystując mechanizmy analityki internetowej, rozpowszechniać oraz zrozumieć, jakie sprawy formalne trzeba załatwić, oraz nauczą się jak korzystać z podstawowych usług e-administracji z wykorzystaniem konta w ePUAP i profilu zaufanego.

Każde ze szkoleń trwa 12 godzin zegarowych (2-3 dni). Liczba miejsc ograniczona! Regulamin rekrutacji i deklaracja uczestnictwa do pobrania pod linkiem https://www.prawomiejscowe.pl/api/file/GetZipxAttachment/302/1188669/preview bądź w Urzędzie Miejskim w Węgorzewie pok. nr 6 lub 8.

Program jest finansowany w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014-2020, działanie 3.1 Działania szkoleniowe na rzecz rozwoju kompetencji cyfrowych

Więcej: https://wegorzewo.pl/cms/26416/j_w_internecie

 

Wnioskodawca
logo link do strony Powiatu węgorzewskiego
logo link do strony Powiatu węgorzewskiego
Partner projektu
logo GOKIR Wilkasy
Warto zajrzeć
wirtualny spacer
wirtualny spacer