Kalendarz wydarzeń
Czerwiec 2019
P W Ś C P S N
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
Licznik odwiedzin
  • 63748Odsłon razem:
  • 30Odsłon dzisiaj:
  • 0Obecnie online:

Na szlaku przygody

Stowarzyszenie Przyjaciół ZSZ w Węgorzewie „TECHNIK” zrealizowało inicjatywę, która polegała na organizacji dwóch wycieczek krajoznawczych, składających się z dwóch elementów: wycieczki krajobrazowej i testu wiedzy. Inicjatywa została przeprowadzona w okresie wrzesień-październik 2018. Skierowana była do ludzi młodych w wieku 14-25 lat.

Zorganizowane wycieczki miały na celu promocję obszaru „Wielkich Jezior Mazurskich” – zabytki i ciekawe miejsca znajdujące się na tym obszarze.

Wycieczki prowadzone były przez doświadczonego przewodnika, wspieranego przez opiekunów – wolontariuszy. Na początki wycieczek uczestnicy zostali poinformowania, że wycieczka zakończy się testem sprawdzającym zdobytą wiedzę. Zadaniem testu było zmotywowanie uczestników do aktywnego udziału: słuchania, zapamiętywania i zadawania pytań. Każdy z uczestników otrzymał notatnik oraz długopis aby sporządzać notatki celem utrwalenia wiadomości przekazywanych podczas wycieczki. Troje uczestników, którzy zdobyli najwięcej punktów otrzymało nagrody rzeczowe.

Do przeprowadzenia wycieczek wykorzystano zakupiony zestaw głośnomówiący dla grup zorganizowanych. Zestaw składał się z nadajnika dla przewodnika oraz 40 odbiorników. Urządzenia te umożliwiły sprawnie i rzetelnie przekazać informacje wszystkim uczestnikom wycieczki.

Uczestnicy podczas wycieczki mieli okazję zdobyć wiedzę dotyczącą zmian klimatycznych na Mazurach, wpływie turystyki na środowisko oraz o racjonalnym prowadzeniu działalności gospodarczej. Zdobyta wiedza przyczyniła się do wzrostu świadomości ekologicznej uczestników. Inicjatywa cieszyła się bardzo dużym zainteresowaniem, dlatego Stowarzyszenie planuje kolejne edycje wyjazdów edukacyjno – krajoznawczych.

Zapraszamy do galerii zdjęć -> przejdź

Wnioskodawca
logo link do strony Powiatu węgorzewskiego
logo link do strony Powiatu węgorzewskiego
Partner projektu
logo GOKIR Wilkasy
Warto zajrzeć
wirtualny spacer
wirtualny spacer