Kalendarz wydarzeń
wrzesień 2021
P W Ś C P S N
30 31 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 1 2 3
Licznik odwiedzin
  • 113928Odsłon razem:
  • 1Odsłon dzisiaj:
  • 0Obecnie online:

Konkurs filmowy na temat OZE

W imieniu organizatora zapraszamy do udziału w konkursie filmowym na temat OZE. Zadaniem konkursowym jest realizacja filmu edukacyjnego na temat odnawialnych źródeł energii. Organizatorem konkursu jest Fundacja Banku Ochrony Środowiska. Partnerem głównym konkursu jest Bank Ochrony Środowiska.

Kto może wziąć udział ?

Zespół składający się z uczniów (maks. 5 uczniów + opiekun/nauczyciel) klas 7 i 8 szkół podstawowych oraz uczniów szkół ponadpodstawowych wszystkich typów (licea ogólnokształcące, technika, szkoły branżowe I stopnia) z całej Polski. Jedną szkołę może reprezentować jeden zespół mogący składać się z członków jednej lub wielu klas.

Zadaniem konkursowym jest realizacja filmu edukacyjnego na temat odnawialnych źródeł energii. Konkurs ma charakter ogólnopolskiej, międzyszkolnej rywalizacji zespołowej. Konkurs jest jednoetapowy. Konkurs jest skierowany do szkół oraz pośrednio do społeczności lokalnych, poszerza społeczną świadomość na temat problematyki pozyskiwania energii, jej wpływu na środowisko oraz zalet (ekonomicznych i środowiskowych) wykorzystywania energii pochodzącej ze źródeł odnawialnych na przykładzie paneli fotowoltaicznych.

Cele główne: 1. Upowszechnienie wśród młodego pokolenia wiedzy na temat korzyści środowiskowych i ekonomicznych, jakie daje wykorzystywanie odnawialnych źródeł energii, a w szczególności ogniw fotowoltaicznych. 2. Przedstawienie praktycznych możliwości zastosowania ogniw fotowoltaicznych w funkcjonowaniu domów jednorodzinnych, wielorodzinnych oraz budynków urzędowych oraz upowszechnienie tej wiedzy wśród społeczności lokalnych.

Celem filmu jest przedstawienie zasad działania instalacje OZE (fotowoltaika, mikroelektrownie wiatrowe, kolektory słoneczne, pompy ciepła, biomasa) znajdujących się w okolicach szkoły biorącej udział w konkursie lub w każdym innym miejscu. Film może skupić się na jednej, wybranej instalacji, lub pokazać kilka przykładów z okolicy. Czas trwania nagrania nie może przekraczać 3 minut (wyłączając napisy początkowe i końcowe). Nagrody: – 3 nagrody główne; – 3 wyróżnienia.

Termin składania wniosków: 6 grudnia 2020 (rejestracja zespołów)

Więcej informacji: https://filmeko.pl/

Wnioskodawca
logo link do strony Powiatu węgorzewskiego
logo link do strony Powiatu węgorzewskiego
Partner projektu
logo GOKIR Wilkasy
Warto zajrzeć
wirtualny spacer
NIW