Kalendarz wydarzeń
wrzesień 2021
P W Ś C P S N
30 31 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 1 2 3
Licznik odwiedzin
  • 113929Odsłon razem:
  • 2Odsłon dzisiaj:
  • 1Obecnie online:

Festyn – niePełnosprawni na Wodzie

Festyn poprzedzało tygodniowe szkolenie osób niepełnosprawnych, z całej Polski, na wodzie. Głównym organizatorem był Piękny Brzeg – Ośrodek Wypoczynkowy na Mazurach oraz Stowarzyszenie Otwarte Jeziora we współpracy ze Stowarzyszeniem Pomagam Bo Lubię.

W dniu Festynu, 01.08.2020r, odbył się pokaz na jeziorze przy Pięknym Brzegu. Osoby po ciężkich urazach ortopedycznych prezentowały swoje nowe umiejętności sportowe na różnych sprzętach pływających. W czasie festynu Stowarzyszenie Pomagam Bo Lubię organizowało zbiórkę na rzecz Barbary Ostrowskiej, poprzez organizację poczęstunku (grill, zupka rybna, ziemniaki z ogniska z pysznymi masełkami , strogonow, kiełbaska, popcorn, kawka, herbata, ciasta i lemoniada) oraz organizacje działań edukacyjnych i rozrywkowych (przy współpracy z wolontariuszami)

Inicjatywa miała na celu pokazać, iż niepełnosprawny może (prawie) WSZYSTKO. Niepełnosprawność to głównie nazwa.  Niepełnosprawność nie oznacza, że czegoś NIE mogą  pełnosprawnie wykonywać – wymaga to po prostu więcej siły, wiary, czasu, cierpliwości i osób, które wesprą. I taka inicjatywa jest po to, by pokazać, że każdy ma szanse spróbować zrobić coś, co wydawałoby się skazane na zapomnienie. Zbiórka, która się odbyła podczas festynu, to działanie na rzecz osoby niepełnosprawnej Barbary Ostrowskiej która w  wieku 34 lat zachorowała na glejaka mózgu. Uzyskana Kwota podczas tej zbiórki to 5113 zł, która w całości trafiła do naszej podopiecznej.

Takie działanie integruje osoby niepełnosprawne z otoczeniem, edukuje, że niepełnosprawność to nie koniec, uwrażliwiają osoby zdrowe na potrzeby osób niepełnosprawnych. Wszystko odbywa się w cudownej atmosferze z udziałem wspaniałych wolontariuszy, którzy również uczą się pracy w woluntariacie. Osoby niepełnosprawne przyjechały z całej Polski wraz z rodzinami, udział wzięli turyści i oczywiście lokalne społeczeństwo, przybywając z całymi rodzinami.

W przygotowaniu i obsłudze stoisk z poczęstunkiem wzięło udział 22 wolontariuszy, w tym wolontariusze z Węgorzewskiego Ruchu Trzeźwościowego, którzy nie po raz pierwszy uczyli się pracy w wolontariacie, a także wiele innych osób.

Zapraszamy do galerii zdjęć.

Wnioskodawca
logo link do strony Powiatu węgorzewskiego
logo link do strony Powiatu węgorzewskiego
Partner projektu
logo GOKIR Wilkasy
Warto zajrzeć
wirtualny spacer
NIW